מהי שיטת ארויגו

שיטת ארויגו (®The Arvigo Techniques of Maya Abdominal therapy) מבוססת על ידע מסורתי המגיע מאנשי המאיה במרכז אמריקה. השיטה מבוססת על טכניקת עיסוי חיצוני פשוטה שתומכת בהחזרתם של איברי הבטן והאגן למיקומם המיטבי ובכך משפרת את תפקודם ומאפשרת ריפוי ואיזון. שיטת ארויגו ידועה בעיקר ביכולתה לשפר חוסר איזון ולשחרר חסימות באיברי האגן של נשים וגברים וכמו כן ביכולתה לשפר בעיות עיכול שונות. על ידי השבת האיברים למיקומם ושחרור מוקדי הידבקות או חסימה, מתאפשרת זרימה חלקה של אנרגיה, דם, לימפה והולכה עצבית. כמו כן, השיטה תומכת בשחרור מתח רגשי או אנרגטי המצוי באזור הבטן. תהליכים אלה מאפשרים לגוף לגייס את כוחות הריפוי הטבעיים שלו.

רוזיטה ארויגו, היא הרבליסטית ודר' לנפרפתיה (זרוע של כירופרקטיקה) אשר חיה והתלמדה בקרב אנשי רפואה מסורתיים במרכז אמריקה במשך יותר מ-30 שנה. במשך 12 שנים, עד מותו בשנת 1996 בגיל 103, התלמדה רוזיטה אצל השמאן האחרון של בליז,

דון אליחיו פנטי. רוזיטה ארויגו שילבה את הידע המסורתי שצברה עם הידע המקיף שלה באנטומיה ופיזיולוגיה, עם הידיעה הרחבה שלה בדרכי ריפוי טבעיות ויצרה את הטכניקה הידועה היום בשמה ®The Arvigo Techniques of Maya Abdominal Therapy.

כיום, בית הספר בארצות הברית מכשיר עשרות מטפלים ומורים ברחבי העולם.