סדנת טיפול עצמי

דון אליחיו פנטי אמר שכשהרחם של אישה יוצאת מאיזון, כך גם האישה איננה באיזון. הסדנה לטיפול עצמי היא סדנה שבה לומדים על ההיסטוריה של השיטה ומקורותיה, על האנטומיה והפיזיולוגיה הבסיסיים של איברי הבטן והאגן, על הסיבות לחוסרי האיזון ברחם ובאברי האגן ועל הפתולוגיות השונות שנובעות ממצבים אלה. רוזיטה ארויגו מאמינה בכל ליבה ביכולות הריפוי הטבעיות של הגוף והנפש, מתוך כך פיתחה את טכניקת העיסוי העצמי שאותה לומדים בסדנה זו, טכניקה המהווה למעשה תרגול יום יומי פשוט ונגיש.

סדנת הטיפול העצמי בשיטת ארויגו (Selfcare, Level 1) היא סדנה בת יומיים וחצי הפתוחה למטפלים מתחומים שונים ולאנשים שאינם מטפלים ורוצים ללמוד טכניקה פשוטה לטיפול עצמי. במהלך הסדנה נלמד על מקורותיה ההיסטוריים של השיטה, על החוכמה העתיקה והבסיס התיאורטי והאנטומי שעומדים בבסיסה ובעיקר נלמד את הטכניקה לטיפול עצמי שפיתחה רוזיטה ארויגו.

סדנה זו, היא סדנה שמאפשרת להתכנס לרגע מחיי היום יום, להתנתק מכל מה ש"צריך" ו"חייבים להספיק", לפנות מקום לנשימה, להתבוננות ולמידה ובעיקר לחוויה של קירבה וחיבור אל הגוף. מעבר ללמידה ולהעמקה הסדנה תכלול תרגולים מעשיים שמיועדים לאפשר היכרות חדשה ושונה עם הגופנפש שלנו.

עבור מטפלים שמעוניינים להשתתף בסדנה היא מהווה את השלב הראשון בתהליך ההכשרה למטפלים בשיטה, עבור אנשים שאינם מטפלים, הסדנה מהווה הזדמנות להעמיק את ההיכרות עם עצמם ועם גופם וללמוד טכניקה שמאפשרת תחזוקה יומיומית נגישה לבעיות שונות.

הסדנה, כשמה כן היא, סדנה שכל מהותה טיפול עצמי והתבוננות פנימה. במשך יומיים וחצי נתכנס מהמולת חיי היום יום ונקדיש לעצמנו כמה שעות של חקירה וגילוי. נלמד אנטומיה ופיזיולוגיה בסיסית של איברי האגן (נשים וגברים), נלמד על מקורותיה העתיקים של השיטה בקרב אנשי המאיה במרכז אמריקה, נלמד על ההיבטים הרגשיים של עבודה על אזור הבטן והאגן ונגלה דרכים פשוטות ונגישות ליישום השיטה והחוכמה בחיינו.

לרוב הסדנה מתקיימת בימים רביעי-שישי

(רביעי וחמישי 9:00-17:00 ושישי 9:00-13:00)

מחיר הסדנה:

בהרשמה מוקדמת 1450 שקלים

מחיר מלא 1600 שקלים

פתיחת סדנה מותנית במינימום משתתפים שנקבע לפי הזמן והמקום

אם ברצונך לארגן קבוצה ולהזמין אותי להנחות סדנה, אפשר ליצור איתי קשר בשמחה